Kancelaria Adwokacka Adwokaci Arkadiusz Szałajko i Martyna Borowiecka wraz z Zespołem

» PRO BONO

Opis działalności Pro Bono naszej kancelarii.

więcej informacji »

» OBSŁUGA FIRM

Zajmujemy się kompleksową obsługą przedsiębiorców.

więcej informacji »

» SZKOLENIA

Prowadzimy szkolenia dla firm i instytucji, osób prywatnych.

więcej informacji »

» PORADY ONLINE

Udzielamy porad za pośrednictwem internetu.

więcej informacji »


Prawo pracy

Prawo Pracy

Kancelarie reprezentują Klientów w procesach z zakresu prawa pracy. Możemy pochwalić się sukcesami w postępowaniach o przywrócenie do pracy, o odszkodowanie za niezgodne z prawem rozwiązanie umowy o pracę.

Prowadzimy również sprawy o mobbing.

Pomagamy Klientom w sprawach, w których zostali bezzasadnie ukarani przez Pracodawcę karą dyscyplinarną.

Proponujemy Państwu również prowadzenie spraw o zapłatę należnego, a niewypłaconego przez pracodawcę wynagrodzenia za pracę oraz za pracę w godzinach nadliczbowych.

W przypadku stosowania umowy cywilnoprawnej zamiast umowy o pracę prowadzimy procesy o ustalenie istnienia stosunku pracy.

Przygotowujemy i opiniujemy umowy o pracę, kontrakty menedżerskie, umowy o zakazie prowadzenia działalności konkurencyjnej oraz inne dokumenty związane z nawiązywaniem stosunku pracy. Doradzamy również w zakresie wyboru najbardziej optymalnego sposobu nawiązywania i rozwiązywania stosunków pracy.

W zakresie pomocy pracodawcom sporządzamy regulaminy pracy, regulaminy wynagradzania oraz inne wewnętrzne przepisy prawa pracy, a nadto świadczymy usługi wynikające z postępowania pojednawczego. Posiadamy szeroką wiedzę pozwalającą na opiniowanie czynności z zakresu prawa pracy związanych ze zwalnianiem pracowników.

 

Zajmujemy się także sprawami związanymi z:

– odszkodowaniami za wypadki przy pracy,

– zwolnieniami grupowymi i wypłatami odpraw.


Kancelaria Adwokacka Adwokaci Arkadiusz Szałajko i Martyna Borowiecka wraz z Zespołem

Adwokat w Gliwicach, adwokat Zabrze, pomoc prawna osób za granicą, adwokat Knurów, sprawy rozwodowe, spadki, zadośćuczynienia, odszkodowania, ochrona prawna kierowców.